15 maart 2012
Binnen het UNO-VUmc is de afgelopen jaren door psychologen hard gewerkt aan meetinstrumenten op gebied van Cognitie-Dementie.
Aan het consensustraject hebben in totaal 15 psychologen deelgenomen. Dit heeft geleid tot de UNO-COG - Cognitieve Meetinstrumenten Toolkit voor de Ouderenzorg en is bedoeld voor het onderzoek naar de meest voorkomende cognitieve problemen bij complexe geriatrische problematiek, onafhankelijk van de woonomgeving. Het resultaat van het consensustraject vindt u in dit verslag.
Het gebruik van meetinstrumenten voor cognitie valt binnen het neuropsychologisch onderzoek. De uitvoering van het neuropsychologisch onderzoek geschiedt volgens de daarvoor geldende richtlijnen, zoals de richtlijn 'diagnostiek en medicamenteuze behandeling van dementie' van het CBO.
De UNO-COG Toolkit bestaat uit een stroomschema en daarbij vier sets instrumenten die worden afgenomen op verschillende momenten in het diagnostisch proces. De basisset (A1 of A2) wordt altijd in zijn geheel afgenomen. De overige, aanvullende sets hoeven niet in hun geheel te worden afgenomen. Na afname van de basisset (en de rest van het onderzoek zoals anamnese, observatie etc.) is een globaal beeld ontstaan waarbij duidelijk wordt welke onderdelen van de aanvullende sets in het stroomschema relevant zijn.
bron: Origineel