Voor de derde keer werd de ReumaBeweegdag georganiseerd in de Sporthallen-Zuid. Op zaterdag 29 oktober 2011 grepen ruim 400 reumapatiënten en partners, de mogelijkheid om kennis te maken met verschillende vormen van bewegen. De bezoekers konden zich voor verschillende workshops inschrijven. De workshops varieerden van zumba tot yoga en van nordic walking tot volleybal, dit alles onder professionele begeleiding. Bij alle workshops werd rekening gehouden met de mogelijkheden van de reumapatiënten. Zo werd volleybal gespeeld met een zachte bal en konden sommige oefeningen zittend uitgevoerd worden.
Een van de bezoekers van de ReumaBeweegdag: "Ik weet dat het belangrijk is om te bewegen, mijn reumatoloog zegt het. Maar het is ook moeilijk om te bewegen met een reumatische aandoening: wat kan je nog, wanneer is het te veel. Ik vind het daarom heel erg leuk dat je vandaag wat dingen kan uitproberen. Die vrijblijvendheid is erg fijn! Ik heb net ook veel informatie gekregen bij een informatiestand. Aan zo'n dag had ik echt behoefte!"
Oud-schaatster Annamarie Thomas verzorgde de dag de opening. In de sporthal werden alle bezoekers en begeleiders door haar opgewarmd. "Als ambassadrice van de SBIB wil ik aan reumapatiënten laten zien, en zeker aan jonge patiënten, dat je met een reumatische aandoening heel goed kan sporten. Op topniveau zelfs! Ik heb zelf de ziekte van Bechterew en wil er zo ook meer bekendheid aan geven. Het is belangrijk dat ze deze ziekte eerder gaan ontdekken bij patiënten".
Prof. Dr. Lems is reumatoloog en tevens hoogleraar metabole botverandering bij reumatische ziekten in VUmc, hij verzorgde een van de presentaties op de ReumaBeweegdag. "Veel patiënten met een reumatische aandoening hebben ook osteoporose. Verminderde spierkracht en uithoudingsvermogen vormen een risicofactor om te vallen. Ook angst om te vallen leidt tot aangepast gedrag, waardoor juist de kans om te vallen groter wordt. Het is heel belangrijk dat deze patiënten blijven bewegen. Ten eerste voor conditie van het bewegingsapparaat en ten tweede om de bewegingscoördinatie te optimaliseren of te onderhouden."
De ReumaBeweegdag Amsterdam wordt georganiseerd door de reumatologen van VUmc in samenwerking met Sportcentrum Reade en de Stichting Bechterew in Beweging. Zij willen de reumapatiënten uit hun regio de kans geven om kennis te maken met (nieuwe) vormen van beweging. Daarnaast is het doel van de ReumaBeweegdag om patiënten blijvend te laten bewegen. ReumaBeweegdagen vinden al plaats in andere steden in Nederland in samenwerking met OntdekBewegen.