Cursus ‘Instrumenteel slikonderzoek: FEES en slikvideo’

Registratie Casuïstiekdag:
Klik hier

Wij bieden twee verschillende scholingen aan:

1. Cursus ‘Instrumenteel slikonderzoek: FEES en slikvideo’.

De scholing sluit aan bij het inzetten van instrumenteel onderzoek om diagnoses te verbeteren op basis van objectief diagnostisch onderzoek. Ter ondersteuning bij de huidige situatie waarbij dysfagie diagnostiek met name wordt uitgevoerd op basis van subjectieve observaties. Inzetten van instrumenteel onderzoek biedt niet alleen objectieve diagnostiek die meetbaar is, maar draagt ook bij aan een gerichte behandeling en mogelijkheid tot evaluatie. Tot slot voorkomt dit een veelvoorkomend probleem van overbehandeling, met als gevolg een onnodige verminderding van de kwaliteit van leven van de patiënt/cliënt (SWAL-QoL). 

2. Casuïstiekdag instrumenteel slikonderzoek: FEES.

Ben jij betrokken bij het uitvoeren of interpreteren van FEES (flexibele endoscopische evaluatie van het slikken)? Wil je je kennis en vaardigheden verdiepen in het scoren, interpreteren van beelden en opties voor behandeling? Doe dan mee aan onze interactieve casuïstiekdag!

In deze dag bespreken we verschillende praktijkcasussen, verdiepen we ons in scoringsmethodieken en diagnostische interpretaties, en delen we opties voor effectieve sliktraining. Samen met collega’s werk je aan concrete casussen, leer je van elkaar, en krijg je tools aangereikt die direct toepasbaar zijn in de praktijk.

Cursus ‘Instrumenteel slikonderzoek:
FEES en slikvideo’

Datum en tijd

Donderdag 16 & Vrijdag 17 januari 2025 van 09.00-16.00 uur
Vrijdag 14 februari 2025 van 09.00-15.00 uur.

Locatie

Restaurant De Bosbaan, Amstelveen

Doelgroep

Logopedisten, KNO-artsen, physician assistants en andere geïnteresseerden

Accreditatie

Accreditatie wordt aangevraagd bij Accreditatie Deskundigheidsbevorderende Activiteiten Paramedici (ADAP).

Kosten

  • De kosten voor drie dagen cursus bedragen € 995,-
  • De kosten voor twee dagen cursus bedragen € 635,--
  • De kosten voor één dag cursus bedraagt € 300,--

Aanmelden

Registratie is momenteel gesloten.
Via deze link kan je je op de mailing- wachtlijst laten plaatsen en ontvang je per mail informatie bij een volgende scholing.

Meer informatie

Voor verdere informatie of vragen kan je ons mailen op: events@amsterdamumc.nl.

Casuïstiekdag instrumenteel slikonderzoek: FEES


Datum en tijd

Vrijdag 12 september 2025 van 09.30-15.30 uur.

Locatie

Restaurant De Bosbaan, Amstelveen

Doelgroep

Logopedisten, KNO-artsen, en andere professionals betrokken bij FEES
*De cursus is bedoeld voor deelnemers die eerder al de cursus: 'Instrumenteel slikonderzoek: FEES en slikvideo' hebben gevolgd.

Kosten

  • De kosten voor de casuïstiekdag bedragen € 195,- incl. lunch

Aanmelden

Aanmelden kan via deze link.

Als de cursus vol is of de datum niet schikt, kun je je op de wachtlijst laten plaatsen. Mocht de cursus opnieuw worden georganiseerd, dan ontvang je hierover per mail bericht.

Meer informatie

Voor verdere informatie of vragen kan je ons mailen op: events@amsterdamumc.nl.

Programma Cursus ‘Instrumenteel slikonderzoek: FEES en slikvideo’.

Op de 1ste en 2de  cursusdag wordt de theorie besproken en leer je meer over:

  • Indicatie van FEES en slikvideo
  • Uitvoering/werkwijze van FEES en slikvideo
  • Interpretatie van FEES en slikvideo (inclusief casuïstiek) - We bespreken protocollen en normale beelden

Tijdens de twee dagen worden er veel beelden getoond, waarbij je stapsgewijs de beelden leert beoordelen

Na deze twee dagen ben je in staat om de indicaties voor FEES en slikvideo te noemen, ken je de werkwijze en onderdelen van beide onderzoeken, verschillende scoreformulieren, hoor je meer over recente wetenschappelijke literatuur over deze onderzoeken en oefen je veel met het interpreteren van de beelden.

Op de 3e cursusdag wordt geoefend met het zelfstandig hanteren van de scoop en praktisch uitvoeren van de FEES.

Drs. Rico RinkelKNO-arts Laryngoloog
Drs. Fennetta van der ScheerLogopedist
Nadya van GentLogopedist