Ethiek, Recht & Humaniora

Ethiek, Recht & Humaniora wil bijdragen aan een inclusieve en rechtvaardige samenleving, en de verbetering van gezondheid en gezondheidszorg in een globaliserende wereld. Om deze missie te bereiken reflecteren we in dialoog met diverse betrokkenen op actuele ethische en sociaal-politieke thema's. We werken samen met betrokkenen aan waardengedreven transformaties en praktijkverbetering.

Afdeling Ethiek, Recht & Humaniora 
De Boelenlaan 1089a
F-vleugel Medische Faculteit
Telefoon: 020 - 444 8218 / 020 - 444 8266

De afdeling Ethiek, Recht & Humaniora bevindt zich in de F-vleugel van de medische faculteit van de Vu/Vumc.

Dagelijks bestuur

Prof. dr. Guy Widdershoven, Hoofd van de afdeling en Hoogleraar Medische Filosofie en Ethiek 
Prof. dr. Tineke Abma, Hoogleraar Participatie en Diversiteit 
Patricia Brinckman, Officemanager
Dr. Petra Verdonk, Teamleider participatie en diversiteit en UHD Gender en diversiteit in Medisch Onderwijs & Public Health 
Dr. Bert Molewijk, Teamleider Ethiek en Filosofie en UHD Klinische Ethiek 
Dr. Yolande Voskes, Onderwijs coördinator

Medewerkers

Prof. dr. Guy Widdershoven 

Hoofd van de afdeling 
Hoogleraar Medische Ethiek en Filosofie 
E-mail: g.widdershoven@amsterdamumc.nl

Prof. dr. Tineke Abma    

Co-Hoofd
Hoogleraar Participatie en Diversiteit
E-mail: t.abma@amsterdamumc.nl

Dr. Minne Bakker  

Onderzoeker  en Docent
E-mail: mi.bakker@amsterdamumc.nl

Dr. Eva van Baarle

Onderzoeker
E-mail: e.vanbaarle@amsterdamumc.nl

Dr. Elena Bendien 

Onderzoeker
E-mail: e.bendien@amsterdamumc.nl

Dr. Fijgje Boer 

Wetenschappelijk docent 
E-mail: fi.deboer@amsterdamumc.nl

Wieke van der Borg, MSc      

Onderzoeker
E-mail: w.vanderborg@amsterdamumc.nl

Manal Bouazza

Medewerker secretariaat 
E-mail: m.bouazza@amsterdamumc.nl

Patricia Brinckman 

Officemanager 
E-mail: p.brinckman@amsterdamumc.nl

Marieke Breed

Onderzoeker
E-mail: m.breed@amsterdamumc.nl

Dr. Christine Dedding

UHD Participatie en Co-Creatie
E-mail: c.dedding@amsterdamumc.nl

Mariëlle Diepeveen, MSc

Onderzoeker en Docent 
E-mail: m.diepeveen@amsterdamumc.nl

Saskia Duijs, MSc  

Onderzoeker en Docent 
E-mail: s.duijs@amsterdamumc.nl

Dr. Marianne van Elteren  

Senior wetenschappelijk Docent 
E-mail: m.vanelteren@amsterdamumc.nl

Dr. Natalie Evans

Onderzoeker
E-mail: n.evans@amsterdamumc.nl

Sylvia Gerritsen, MSc

Onderzoeker en Docent
E-mail: s.gerritsen1@amsterdamumc.nl 

Drs. Barbara Groot-Sluijsmans  

Onderzoeker 
E-mail: b.groot@amsterdamumc.nl

Marc van Hoof

Onderzoeker
E-mail: m.vanhoof@amsterdamumc.nl

Giulia Inguaggiato MA

Onderzoeker en Docent
E-mail: g.inguaggiato@amsterdamumc.nl

Dr. Rien Janssens 

Universitair docent en onderzoeker
E-mail: mjpa.janssens@amsterdamumc.nl

Charlotte Kröger 

Junior onderzoeker en docent
E-mail: c.kroger@amsterdamumc.nl

Hannah Leyerzapf,  MA 

Onderzoeker en Docent
E-mail: h.leyerzapf@amsterdamumc.nl

Miriam van Loon, MSc MA

Onderzoeker en Docent
E-mail: m.loon@amsterdamumc.nl

Yosheng Liu

Junior-onderzoeker
E-mail: y.liu3@amsterdamumc.nl

Laura van Melle, MSc 

Onderzoeker
E-mail: a.vanmelle@amsterdamumc.nl

Dr. Suzanne Metselaar 

Onderzoeker en Universitair Docent 
E-mail: s.metselaar1@vumc.nl 

Dr. Bert Molewijk 

Teamleider Team Ethiek & Filosofie 
UHD Klinische Ethiek
Associate Professor Clinical Ethics, Oslo, Norway
E-mail: b.molewijk@amsterdamumc.nl

Dr. Maaike Muntinga 

Onderzoeker en Docent
E-mail: m.muntinga@amsterdamumc.nl

Malene van Schaik

Junior onderzoeker
E-mail: m.vanschaik4@amsterdamumc.nl

Anne Schaap MA

Onderzoeker
E-mail: a.schaap@amstrerdamumc.nl

Dr. Alice Schippers

Onderzoeker Disability Studies
E-mail: a.schippers@amsterdamumc.nl

Drs. Imke Schreurs

E-mail: i.schreurs@amsterdamumc.nl

Dr. Margreet Stolper 

Onderzoeker
E-mail: m.stolper@vumc.nl

Mirjam Stuij, MSc  

Onderzoeker 
E-mail: m.stuij@amsterdamumc.nl

Dr. Truus Teunissen

Gast onderzoeker
E-mail: g.teunissen@amsterdamumc.nl

Janine Trimp, MSc MA  

Onderzoeker en Docent
E-mail:  j.trimp@amsterdamumc.nl

Dr. Coosje Veldkamp

Onderzoeker
E-mail: c.veldkamp@amsterdamumc.nl

Dr. Petra Verdonk 

UHD genderdiversiteit 
Teamleider participatie en diversiteit
E-mail: p.verdonk@amsterdamumc.nl

Evelyn Vlasman

Junior-onderzoeker
E-mail: e.vlasman@amsterdamumc.nl

Dr. Yolande Voskes   

Onderwijscoördinator
E-mail: y.voskes@amsterdamumc.nl

Dr. Froukje Weidema 

Onderzoeker te gast
E-mail: f.weidema@ggnet.nl

Lieke Zomer

Junior onderzoeker
E-mail: l.zomer@amsterdamumc.nl

Marcel Zuijderland

Wetenschappelijk Docent, Coördinatie Onderwijs
E-mail: m.zuijderland@amsterdamumc.nl

Onderzoek

De afdeling Ethiek, Recht & Humaniora heeft twee onderzoekslijnen: Ethiek & Reflectie en Participatie & Diversiteit.

Onderwijs

De afdeling Ethiek, Recht & Humaniora verzorgt onderwijs op bachelor-, master- en postacademisch niveau.

Moreel Beraad VUmc

Moreel Beraad ontwikkelt en verbetert de kwaliteit van zorg en de morele competenties van zorgverleners. Dit doen we samen met verschillende gezondheidszorginstellingen.