Ethiek, Recht & Humaniora

ER&H wil bijdragen aan de ontwikkeling van reflexieve professionals, en een inclusieve en zorgzame gezondheidszorg en samenleving. We doen onderzoek naar normatieve vraagstukken, naar beleid van wetenschap en gezondheid, én maatschappelijke en technologische ontwikkelingen in relatie tot welzijn en zorg. We ontwikkelen en geven onderwijs op het gebied van ethiek, filosofie, recht, participatie en diversiteit. We bieden ethieksupport op internationaal, nationaal en intern niveau ter ondersteuning van zorgmedewerkers, patiënten/cliënten en hun omgeving, onderzoekers en beleidsmakers. ER&H maakt deel uit van Divisie 10: Eerstelijnszorg, Public Health en Methodologie

Afdeling Ethiek, Recht & Humaniora 
De Boelelaan 1089a
F-vleugel medische faculteit
Telefoon: 020 - 444 8218 / 020 - 444 8266

De afdeling Ethiek, Recht & Humaniora bevindt zich in de F-vleugel van de medische faculteit van de VU/VUmc.

Ellen Algera
Promovenda, onderzoeker
e.m.algerga@amsterdamumc.nl

Eva Asscher
Universitair Docent Medische Ethiek
e.c.asscher@amsterdamumc.nl

Karijn Aussems
Wetenschappelijk onderzoeker
k.aussems@amsterdamumc.nl

Eva van Baarle
Onderzoeker
e.vanbaarle@amsterdamumc.nl

Marieke Bak
Promovenda, onderzoeker
marieke.bak@amsterdamumc.nl

Minne Bakker
Wetenschappelijk onderzoeker/docent
mi.bakker@amsterdamumc.nl

Fenneke Blom
Wetenschappelijk onderzoeker
f.blom@amsterdamumc.nl

Ben de Bock
Promovendus, onderzoeker, docent
badebock@ziggo.nl

Anniek Bosdijk
Onderzoeksassistent
a.bosdijk@amsterdamumc.nl

Manal Bouazza
Adm. medewerkster/secretaresse
m.bouazza@amsterdamumc.nl

Zohra Bourik
Wetenschappelijk onderzoeker
z.bourik@amsterdamumc.nl

Christine Dedding
Universitair Hoofd Docent
c.dedding@amsterdamumc.nl

Mariëlle Diepeveen
Wetenschappelijk onderzoeker/promovenda/docent
m.diepeveen@amsterdamumc.nl

Leonie Dronkert
Promovenda

Saskia Duijs
Wetenschappelijk onderzoeker/docent
s.duijs@amsterdamumc.nl

Marianne Elteren-Jansen
Wetenschappelijk onderzoeker/docent
M.vanElteren@amsterdamumc.nl

Natalie Evans
Universitair Docent/onderzoeker
n.evans@amsterdamumc.nl

Brenda Frederiks
Universitair Docent Gezondheidsrecht
b.frederiks@amsterdamumc.nl

Annelies van der Geest
Management Assistent
a.vandergeest@amsterdamumc.nl

Karl Gerritse
Junior onderzoeker
k.gerritse@amsterdamumc.nl

Sylvia Gerritsen
Wetenschappelijk onderzoeker/docent
s.gerritsen1@amsterdamumc.nl

Nicole Goedhart
Wetenschappelijk onderzoeker
n.s.goedhart@amsterdamumc.nl

Yvonne Goertz
Promovenda
y.goertz@amsterdamumc.nl

Barbara Groot
Wetenschappelijk onderzoeker/docent
b.groot@amsterdamumc.nl

Lia van der Ham
Postdoc onderzoeker
l.vanderham@amsterdamumc.nl

Maartje Hoogsteyns
Universitair Docent medische ethiek
m.hoogsteyns@amsterdamumc.nl

Nicky Honnef
Arts-onderzoeker
n.honnef@amsterdamumc.nl

Ariane d'Hoop
Postdoc onderzoeker
ariane.dhoop@gmail.com

Aldo Houterman
Wetenschappelijk docent
ahouterman@gmail.com

Geert van Hove
Bijzonder Hoogleraar Disability Studies
g.hove@amsterdamumc.nl

Sylvia Huisman
Arts Verstandelijk Gehandicapten
s.a.huisman@amsterdamumc.nl

Giulia Inguaggiato
Wetenschappelijk onderzoeker
g.inguaggiato@amsterdamumc.nl

Rien Janssens
Wetenschappelijk onderzoeker/docent
MJPA.Janssens@amsterdamumc.nl

Jean Philippe de Jong
Universitair Docent
j.p.dejong1@amsterdamumc.nl

Zahra Khazai
Onderzoeksassistent
z.khazai@amsterdamumc.nl

Annemarie C.J. Kohne
Promovenda/GZ-Psycholoog
a.kohne@amsterdamumc.nl

Charlotte Kröger
Wetenschappelijk onderzoeker/docent
c.kroger@amsterdamumc.nl

Kasper Kruithof
Promovendus
k.kruithof@amsterdamumc.nl

Krishma Labib
Wetenschappelijk onderzoeker
k.labib@amsterdamumc.nl

Iris Lechner
Project Assistent EnTIRE
i.lechner@amsterdamumc.nl

Johan Legemaate
Hoogleraar Gezondheidsrecht
j.legemaate@amsterdamumc.nl

Hannah Leyerzapf
Senior docent & onderzoeker
h.leyerzapf@amsterdamumc.nl

Wieke Ligtenberg
Junior onderzoeker
w.m.r.ligtenberg@amsterdamumc.nl

Sarah Lips
Wetenschappelijk onderzoeker
s.lips@amsterdamumc.nl

Yosheng Liu
Junior onderzoeker
y.liu3@amsterdamumc.nl

Miriam van Loon
Wetenschappelijk onderzoeker/docent
m.loon@amsterdamumc.nl

Manou Meijer
Adminstratief medewerker
m.t.a.meijer@amsterdamumc.nl

Laura van Melle
Wetenschappelijk onderzoeker/docent
a.vanmelle@amsterdamumc.nl

Suzanne Metselaar
Wetenschappelijk onderzoeker/docent
s.metselaar1@amsterdamumc.nl

Emma Mulder
Project assistent EU/RI projecten
e.mulder@amsterdamumc.nl

Maaike Muntinga
Wetenschappelijk onderzoeker/docent
m.muntinga@amsterdamumc.nl

Christien Muusse
Promovendus
c.g.muusse@amsterdamumc.nl

Marga Nieuwenhuijse
Onderzoeker in opleiding
a.m.nieuwenhuijse@amsterdamumc.nl

Corrette Ploem
Universitair Hoofddocent Gezondheidsrecht
m.c.ploem@amsterdamumc.nl

Marjolein Rikmenspoel
Promovenda
m.rikmenspoel@amsterdamumc.nl

Anne Schaap
Wetenschappelijk onderzoeker/promovenda
a.schaap@amsterdamumc.nl

Malene van Schaik
Wetenschappelijk onderzoeker
m.vanschaik4@amsterdamumc.nl

Imke Schreurs
Coördinatie Moreel Beraad
i.schreurs@amsterdamumc.nl

Marianne Snijdewind
Universitair Docent/coördinator
m.c.snijdewind@amsterdamumc.nl

Janine Snoo-Trimp
Wetenschappelijk onderzoeker/docent
j.desnoo@amsterdamumc.nl

Eva Sparidaens
Onderzoeksassistent
e.m.sparidaens@amsterdamumc.nl

Margreet Stolper
Wetenschappelijk onderzoeker/docent
m.stolper@amsterdamumc.nl

Truus Teunissen
Promovenda
g.teunissen@amsterdamumc.nl

Joeri Tijdink
Wetenschappelijk onderzoeker/psychiater
j.tijdink@amsterdamumc.nl

Sisco van Veen
Promovendus (psychiater)
s.vanveen4@amsterdamumc.nl

Sabina van der Veen
Wetenschappelijk onderzoeker
s.vanderveen@amsterdamumc.nl

Evelyn Vlasman
Junior Onderzoeker
e.vlasman@amsterdamumc.nl

Guy Widdershoven
Hoogleraar Medische Filosofie
g.widdershoven@amsterdamumc.nl

Boukje van der Zee
Universitair Docent
b.vanderzee@amsterdamumc.nl

Lieke Zomer
Wetenschappelijk onderzoeker/docent
l.zomer@amsterdamumc.nl

Marcel Zuijderland
Wetenschappelijk docent
m.zuijderland@amsterdamumc.nl 

Organisatie

ER&H kent vier secties:
Ethiek van de Zorg, sectievoorzitters prof. dr. Jeannette Pols & dr. Yolande Voskes.
Ethieksupport en Wetenschappelijke Integriteit, sectievoorzitter prof. dr. Bert Molewijk.
Recht, sectievoorzitter prof. dr. Johan Legemaate.
Participatie en Diversiteit, sectievoorzitter dr. Petra Verdonk.
Onderwijs: dr. Yolande Voskes.

Bestuur van de afdeling

Het Management Team van de afdeling bestaat uit het afdelingshoofd, de sectievoorzitters, onderwijs-coördinator en Mw. Patricia Brinckman, Officemanager.
Afdelingshoofd a.i. prof. dr. Dick Willems, hoogleraar Medische Ethiek UvA.

Onderzoek

Ethiek, Recht & Humaniora heeft haar onderzoek verdeeld over acht onderzoekslijnen.

Onderwijs

De afdeling Ethiek, Recht & Humaniora verzorgt onderwijs op bachelor-, master- en postacademisch niveau.

Dienstverlening

Ethiek, Recht & Humaniora onderscheidt vier soorten dienstverlening.