Metamedica

Metamedica wil bijdragen aan een inclusieve en rechtvaardige samenleving, en de verbetering van gezondheid en gezondheidszorg in een globaliserende wereld. Om deze missie te bereiken reflecteren we in dialoog met diverse betrokkenen op actuele ethische en sociaal-politieke thema's. We werken samen met betrokkenen aan waardengedreven transformaties en praktijkverbetering.

Afdeling Metamedica 
De Boelenlaan 1089a
F-vleugel Medische Faculteit
Telefoon: 020 - 444 8218 / 020 - 444 8266

De afdeling Metamedica bevindt zich in de F-vleugel van de medische faculteit van de Vu/Vumc.

Dagelijks bestuur

Prof. dr. Guy Widdershoven, Hoofd van de afdeling en Hoogleraar Medische Filosofie en Ethiek 
Prof. dr. Tineke Abma, Co-Hoofd van de afdeling en Hoogleraar Participatie en Diversiteit 
Patricia Brinckman, Officemanager
Dr. Petra Verdonk, Teamleider participatie en diversiteit en UHD genderdiversiteit 
Dr. Bert Molewijk, Teamleider Ethiek en Filosofie en UHD Klinische Ethiek 
Dr. Yolande Voskes, Onderwijs coördinator

Medewerkers

Prof. dr. Guy Widdershoven 

Hoofd van de afdeling 
Hoogleraar Medische Ethiek en Filosofie 
E-mail: g.widdershoven@vumc.nl

Prof. dr. Tineke Abma    

Co-Hoofd
Hoogleraar Participatie en Diversiteit
E-mail: t.abma@vumc.nl

Dr. Minne Bakker  

Onderzoeker  en Docent
E-mail: mi.bakker@vumc.nl

Dr. Eva van Baarle

Onderzoeker
E-mail: e.vanbaarle@vumc.nl

Dr. Elena Bendien 

Onderzoeker
E-mail: e.bendien@vumc.nl

Drs. Femke Boelsma 

Onderzoeker 
E-mail: f.boelsma1@vumc.nl  

Dr. Fijgje Boer 

Wetenschappelijk docent 
E-mail: fi.deboer@vumc.nl

Wieke van der Borg, MSc      

Onderzoeker
E-mail: w.vanderborg@vumc.nl

Dr. Gustaaf Bos 

Onderzoeker
E-mail: g.bos@vumc.nl

Manal Bouazza

Medewerker secretariaat 
E-mail: m.bouazza@vumc.nl

Patricia Brinckman 

Officemanager 
E-mail: p.brinckman@vumc.nl

Marieke Breed

Onderzoeker
E-mail: m.breed@vumc.nl

Coes Delprat

Onderzoeker en docent
E-mail: c.delprat@vumc.nl

Mariëlle Diepeveen, MSc

Onderzoeker en Docent 
E-mail: m.diepeveen@vumc.nl

Saskia Duijs, MSc  

Onderzoeker en Docent 
E-mail: s.duijs@vumc.nl

Dr. Marianne van Elteren  

Senior wetenschappelijk Docent 
E-mail: m.vanelteren@vumc.nl

Dr. Natalie Evans

Onderzoeker
E-mail: n.evans@vumc.nl

Carmen Folkers

Medewerkere secretariaat
E-mail: c.folkers@vumc.nl

Sylvia Gerritsen, MSc

Onderzoeker en Docent
E-mail: s.gerritsen1@vumc.nl 

Drs. Barbara Groot-Sluijsmans  

Onderzoeker 
E-mail: b.groot@vumc.nl

Laura Hartman, MA 

Onderzoeker en Docent
E-mail: la.hartman@vumc.nl

Maline van Hoek

Onderzoeker
E-mail: m.vanhoek@vumc.nl

Marc van Hoof

Onderzoeker
E-mail: m.vanhoof@vumc.nl

Prof. dr. Geert van Hove   

Bijzonder Hoogleraar Disability Studies
Hoogleraar Disability Studies en Inclusief Onderwijs, Universiteit Gent 
E-mail: g.vanhove@vumc.nl

Giulia Inguaggiato MA

Onderzoeker en Docent
E-mail: g.inguaggiato@vumc.nl

Dr. Rien Janssens 

Universitair docent en onderzoeker
E-mail: mjpa.janssens@vumc.nl

Charlotte Kröger 

Junior onderzoeker en docent
E-mail: c.kroger@vumc.nl

Hannah Leyerzapf,  MA 

Onderzoeker en Docent
E-mail: h.leyerzapf@vumc.nl

Miriam van Loon, MSc MA

Onderzoeker en Docent
E-mail: m.loon@vumc.nl

Laura van Melle, MSc 

Onderzoeker
E-mail: a.vanmelle@vumc.nl

Dr. Suzanne Metselaar 

Onderzoeker en Universitair Docent 
E-mail: s.metselaar1@vumc.nl 

Dr. Bert Molewijk 

Teamleider Team Ethiek & Filosofie 
UHD Klinische Ethiek
Associate Professor Clinical Ethics, Oslo, Norway
E-mail: b.molewijk@vumc.nl

Dr. Maaike Muntinga 

Onderzoeker en Docent
E-mail: m.muntinga@vumc.nl

Dr. Theo Niessen

Docent
E-mail: t.niessen@vumc.nl

Malene van Schaik

Junior onderzoeker
E-mail: m.vanschaik4@vumc.nl

Dr. Karen Schipper 

Onderzoeker
E-mail: k.schipper@vumc.nl

Anne Schaap MA

Onderzoeker
E-mail: a.schaap@vumc.nl

Dr. Alice Schippers

Onderzoeker Disability Studies
E-mail: a.schippers@vumc.nl

Dr. Gert Schout 

Onderzoeker 
E-mail: g.schout@vumc.nl 

Drs. Imke Schreurs

E-mail: i.schreurs@vumc.nl

Dr. Margreet Stolper 

Onderzoeker
E-mail: m.stolper@vumc.nl

Mirjam Stuij, MSc  

Onderzoeker 
E-mail: m.stuij@vumc.nl

Dr. Truus Teunissen

Gast onderzoeker
E-mail: g.teunissen@vumc.nl

Janine Trimp, MSc MA  

Onderzoeker en Docent
E-mail:  j.trimp@vumc.nl

Dr. Coosje Veldkamp

Onderzoeker
E-mail: c.veldkamp@vumc.nl

Dr. Petra Verdonk 

UHD genderdiversiteit 
Teamleider participatie en diversiteit
E-mail: p.verdonk@vumc.nl

Dr. Yolande Voskes   

Onderwijscoördinator
E-mail: y.voskes@vumc.nl

Dr. Froukje Weidema 

Onderzoeker te gast
E-mail: f.weidema@ggnet.nl

Drs. Susan Woelders 

Onderzoeker 
E-mail: s.woelders@vumc.nl

Lieke Zomer

Junior onderzoeker
E-mail: l.zomer@vumc.nl

Onderzoek

De afdeling Metamedica heeft twee onderzoekslijnen: Ethiek & Reflectie en Participatie & Diversiteit.

Onderwijs

De afdeling Metamedica verzorgt onderwijs op bachelor-, master- en postacademisch niveau.

Moreel Beraad VUmc

Moreel Beraad ontwikkelt en verbetert de kwaliteit van zorg en de morele competenties van zorgverleners. Dit doen we samen met verschillende gezondheidszorginstellingen.